Dzień Postaci z Bajek

Szczegóły

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek obchodzony jest na całym świecie piątego listopada, w rocznicę urodzin Walta Disney’a. Ponieważ w tym roku była to akurat niedziela, w naszej szkole świętowaliśmy wspomnianą uroczystość dzień później – w poniedziałek. Biblioteka szkolna we współpracy ze świetlicą oraz panią Martą Florkiewicz-Borkowską zorganizowały dla naszych uczniów wiele wyjątkowych atrakcji.

Na górnym korytarzu stanęło stoisko, które obsługiwały dziewczynki z klasy ósmej. Zainteresowane osoby miały okazję sprawdzić swoją znajomość najpopularniejszych baśni i bajek. Były zarówno kolorowanki, rebusy, zagadki czy krzyżówki, jak i najpiękniejsze opowieści dla dzieci. Akcja cieszyła się popularnością nie tylko wśród klas I-III, ale także najstarszych uczniów. Część materiałów, czyli zagadki i szyfry, przygotowali podopieczni pani Marty Florkiewicz-Borkowskiej z klas piątych w ramach zajęć rozwijających kreatywność. Serdecznie dziękujemy osobom zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie tego wyjątkowego święta, a także uczestnikom zabawy.

  • dzien-postaci-z-bajek_2023_001
  • Odsłon: 63
  • dzien-postaci-z-bajek_2023_002
  • Odsłon: 44
  • dzien-postaci-z-bajek_2023_003
  • Odsłon: 48
  • dzien-postaci-z-bajek_2023_004
  • Odsłon: 45

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach