Artykuły

Obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia

dzien tabliczki mnozenia 2019W tym roku obchody Światowego Dnia Tabliczki Mnożenia przypadły na 4 października. Nasza szkoła również włączyła się w ogólnoświatowe świętowanie. Na korytarzu, obok sali matematycznej, uczniowi mogli rozwiązywać różne łamigłówki, sprawdzające znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia.

Dodatkowo w klasach III, IV i V został przeprowadzony konkurs Klasowy Mistrz Tabliczki Mnożenia, który polegał na napisaniu dyktanda matematycznego. Z poszczególnych klas zostali wyłonieni zwycięzcy – osoby, które napisały test bezbłędnie. Pamiątkowe dyplomy zostaną wręczone na najbliższym apelu szkolnym.

Uwaga! W piątek 11.10.2019 r. o godz. 7.30 w sali 1.8 odbędzie się drugi etap konkursu, na którym zostanie wyłoniony Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia spośród klasowych mistrzów. Dyktando obejmuje znajomość tabliczki mnożenia i dzielenia w zakresie do 100. Zapraszam uczniów do udziału! 

Mistrzowie klas III - V

(uczniowie bezbłędnie napisali dyktando matematyczne)

IIIa

Michał Sajdok

Rafał Trzaskalik

IIIb

Kacper Garbocz

IV

Milena Till

Zuzanna Barchańska

Patryk Zacierka

Oliwier Sprownik

Wiktor Kajzerek

Va

Piotr Paszkowki

Paulina Lebioda

Zofia Droździok

Marlena Matera

Maja Bieniarz

Maja Cieśla

Vb

Szymon Wilgucki

Filip Lebioda

Dawid Gałuszka

Miłosz Pawliczek

Natalia Wojakowska

Paweł Paliwoda

Kamil Stańkusz

 dzien tabliczki mnozenia 2019 001 dzien tabliczki mnozenia 2019 002 dzien tabliczki mnozenia 2019 003

Dziękuję uczennicom: Emilii Pastuszek, Oliwii Bieniarz, Marcie Holewik, Agacie Lazar za pomoc w organizacji akcji korytarzowej.

Agata Dziendziel – nauczyciel matematyki