Artykuły

Spektakl interaktywny przeciwko cyberprzemocy

Szczegóły

spektakl interaktywny 5 20191107 208094603421 października w teatrze Pałacu Młodzieży w Katowicach miała miejsce premiera spektaklu interaktywnego w postaci rozprawy sądowej „Stalking – na cyberprzemoc są paragrafy”. Na zaproszenie trzech śląskich organizacji: Stowarzyszenia Mediatorów „Consensus”, Fundacji NoDrama oraz ImproSilesia uczniowie klasy 7b oraz troje absolwentów naszej szkoły mieli okazję wcielić się w aktorów.

Młodzież przygotowywała się do tego wydarzenia przez ponad miesiąc, spotykając się co tydzień w piątki i soboty i ćwicząc pod nadzorem profesjonalistów grę aktorską, sztukę improwizacji oraz poznając cały kontekst sytuacyjny przedsięwzięcia. Pani Agnieszka Pryca oraz pani Agnieszka Stachura czuwały nad stroną organizacyjną i artystyczną. To było dla uczniów nie lada wyzwanie. Kosztowało ich to dużo zaangażowania, przełamywania barier i wewnętrznych blokad. Ostatecznie wystąpili przed około 300 osobową publicznością, wśród których byli także przedstawiciele biura Rzecznika Praw Obywatelskich. 

W spektaklu uczestniczyli także pozostali uczniowie klasy 7b oraz uczniowie z klasy 7a wraz z opiekunami.

Spektakl okazał się sukcesem i zyskał wiele pozytywnych recenzji, a nasi uczniowie otrzymali gratulacje ze strony zarówno widzów, jak i organizatorów. Udział w tym przedsięwzięciu stanowi kontynuację działań zapoczątkowanych w naszej szkole rok temu w ramach kampanii społecznej „Słowa Krzywdzą”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji filmowej z całego projektu TUTAJ

  • spektakl interaktywny -1
  • Odsłon: 56
  • spektakl interaktywny -2
  • Odsłon: 53
  • spektakl interaktywny -3
  • Odsłon: 52
  • spektakl interaktywny -4
  • Odsłon: 50

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach