Biblioteka

BIBLIOTEKA W ŚWIECIE MINECRAFT

Szczegóły

Uwaga, uwaga! Po długich i burzliwych naradach jury wyłoniło zwycięzców minecraftowego konkursu. Decyzja była trudna, ponieważ poziom nadesłanych prac okazał się wyrównany. Serdecznie dziękujemy uczniom, którzy podjęli się wyzwania i stworzyli projekt biblioteki w wirtualnym świecie popularnej gry. Wasza pomysłowość i wyczucie stylu są naprawdę godne podziwu. Marzymy o takiej bibliotece, jaką zaprojektowaliście :). Mamy nadzieję, że kiedyś te wyobrażenia staną się rzeczywistością. Poniżej publikujemy wyniki konkursu.

wyniki konkursu minecraft

Fundatorem nagród jest Rada Rodziców, której bardzo dziękujemy za wsparcie.

LOTERIA FANTOWA W BIBLIOTECE

Szczegóły

Ogólnopolski Tydzień Bibliotek to program promocji czytelnictwa oraz bibliotek, który corocznie od kilku lat odbywa się w dniach 8-15 maja. Wcześniej było to święto ruchome, ale zawsze zbiegające się z Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Celem akcji jest podkreślanie roli czytania i bibliotek w poprawie jakości życia, edukacji oraz zwiększanie prestiżu zawodu bibliotekarza, zainteresowania książką szerokich kręgów społeczeństwa. W tym roku hasło przewodnie brzmiało: „Biblioteka – miejsce na czasie”.

W naszej szkole również świętowaliśmy to ważne wydarzenie. Wychodząc naprzeciw zainteresowaniom uczniowskim, biblioteka szkolna zorganizowała konkurs kreatywny pt. „Biblioteka w świecie MINECRAFT”. Każdy z zainteresowanych miał za zadanie zbudować bibliotekę w grze Minecraft, a następnie dostarczyć ją w formie zrzutu lub nagrania ekranu.

Czytaj więcej...

Biblioteka w świecie Minecraft

Szczegóły

biblioteka w swiecie minecraft

Dzień Kobiet w Bibliotece

Szczegóły

dzien kobiet

TAJEMNICZE PAKIETY CZYTELNICZE - AKCJA CZYTELNICZA BIBLIOTEKI SZKOLNEJ ORAZ PUBLICZNEJ

Szczegóły

W poniedziałek, 19.02.2024 roku, w bibliotece powiało aurą tajemniczości. Na naszym czytelniczym stoliku pojawiły się pakiety książek opakowane w zwyczajny, szary papier przyozdobiony rysunkami sympatycznych mruczków. W każdym pakiecie znajdowała się, oczywiście, „kocia” książka. Zaintrygowani czytelnicy mogli wybrać paczuszkę, która najbardziej przykuła ich uwagę. Przyjemność rozpakowywania była zapewne równie duża jak radość z czytania wypożyczonej lektury.

Dzień Kota 1 Dzień Kota 2 Dzień Kota 3 dzień kota 4

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach