ŻYCZENIA ŚWIĄTECZNE
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 20 grudzień 2021 17:06
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 212
Okres świąteczno-noworoczny to czas, w którym wzajemnie obdarowujemy się życzeniami przekazywanymi w kontakcie bezpośrednim lub za pomocą świątecznych kartek. Nie zabrakło tej tradycji również i w tym roku. Dzięki zaangażowaniu wychowawczyń świetlicy: pani Iwony Florian i pani Ewy Jankowskiej, mogliśmy wysłać ponad 50 kartek zaadresowanych do osób i instytucji zaprzyjaźnionych z naszą szkołą. W tym gronie znaleźli się emerytowani nauczyciele i byli pracownicy naszej szkoły, gminne szkoły, instytucje i stowarzyszenia oraz zaprzyjaźnione z nami szkoły z zagranicy. Życzenia świąteczne i noworoczne płyną również do nas, za co serdecznie dziękujemy.

REMONTY W SZKOLE, NOWE MONITORY INTERAKTYWNE, WYPOSAŻENIE SALI GIMNASTYCZNEJ
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 20 grudzień 2021 17:03
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 227
W okresie nauki zdalnej na terenie szkoły zostaną wykonane prace remontowe polegające na odnowieniu i zmianie koloru ścian w salach lekcyjnych na poziomie „0”.
Kolejną zrealizowaną już inwestycją jest zakup trzech interaktywnych monitorów, w które zostaną wyposażone sale: 0.6, 0.4 i 2.10.
W nowe sprzęty do ćwiczeń wysiłkowych została doposażona szkolna siłownia. Zakupione sprzęty pozwolą na realizację bardziej atrakcyjnych zajęć wychowania fizycznego dla uczniów klas starszych – szczególnie w okresie zimowym, kiedy nie jest możliwe realizowanie zajęć na szkolnych boiskach.
Także sala gimnastyczna zostanie wyposażona w nową, elektroniczną tablicę wyników.
Całość wydatków na wszystkie te działania zostało pokryte z budżetu szkoły.
A.Pilis
SPOTKANIE ONLINE Z WGIERSKĄ SZKOŁĄ
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 20 grudzień 2021 17:02
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 207
We wtorek 14 grudnia grupa uczniów z klas siódmych wzięła udział w spotkaniu online z uczniami Szkoły Podstawowej w Szendrö na Węgrzech.
Uczniowie spotkali się w ramach przygotowań do wspólnego projektu. Celem pierwszego spotkania było zapoznanie się z rówieśnikami z węgierskiej szkoły. Uczestnicy spotkania posługiwali się językiem angielskim i przełamali pierwsze lody. W najbliższym czasie uczniowie będą prowadzić korespondencję mailową, a następne spotkanie online odbędzie się w połowie stycznia. Końcowym etapem projektu, jeśli pozwolą na to warunki, będzie obóz językowy na Węgrzech.

Natalia Gaszczyk
LABORATORIUM PRZYSZŁOŚCI W PIELGRZYMOWICACH
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 20 grudzień 2021 16:58
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 213
Dzięki zaangażowaniu Pana Tomasza Sroki i Pani Marty Florkiewicz Borkowskiej – którzy są koordynatorami programu w naszej szkole, a także przy znacznym udziale logistycznym pracowników administracji – Pana Pawła Sroki i Pani Gabrieli Kordeckiej nasza szkoła uzyskała wsparcie finansowe w kwocie 90 200,00 zł na utworzenie Laboratorium Przyszłości. Część wyposażenia została już zakupiona (w tym drukarki 3D), reszta będzie zakupiona na początku przyszłego roku. W szkole stworzymy przestrzeń dla realizacji programu wykorzystując pomieszczenia znajdujące się za aulą szkolną oraz pomieszczenia które powstaną po remoncie kotłowni szkolnej.

Przedświąteczne spotkanie w DPS Pielgrzymowice
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 20 grudzień 2021 16:55
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 260
Coroczne spotkania z podopiecznymi Domu Pomocy Społecznej w Pielgrzymowicach stały się wieloletnią tradycją. Organizowane z inicjatywy Pani Agaty Tuckiej-Marek, przy współpracy Powiatu Pszczyńskiego oraz Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach, były okazją do spotkań kolędowo-świątecznych oraz wręczenia upominków przygotowanych z darów.
Tegoroczne spotkanie miało bardzo „okrojony” wymiar. Wzięły w nim udział podopieczne DPS, Pani Agata Tucka-Marek, Pani Ewa Mentel - Dyrektor Zespołu Szkół Nr 2. w Jastrzębiu-Zdroju, siostry jadwiżanki ze zgromadzenia sióstr Św. Jadwigi, Andrzej Pilis – SP Pielgrzymowice oraz Uczennice Zespołu Szkół Nr 2. , które były zaangażowane w akcję zbierania upominków.
Wigilijka z humorem w klasie 3B.
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 20 grudzień 2021 16:51
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 203
ŚWIĄTECZNA BIBLIOTEKA
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 17 grudzień 2021 08:12
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 339
W naszej bibliotece, jak co roku, została zorganizowana akcja polegająca na wypożyczaniu książek spod bibliotecznej choinki. Opakowane w przepiękny papier niespodzianki są podzielone na kilka kategorii wiekowych. Każdy z uczniów znajdzie tu coś dla siebie. Najlepsi czytelnicy otrzymali specjalne, imienne paczuszki. Zapraszamy do zabawy.







