GOŚCIE Z FINLANDII W NASZEJ SZKOLE

Szczegóły

Nasza szkoła od lat czynnie uczestniczy w różnych kontaktach międzynarodowych. Tym razem we współpracy ze Stowarzyszeniem Lokalna Grupa Działania „ZIEMIA PSZCZYŃSKA” gościliśmy przedstawicieli samorządu i szkoły z Finlandii (okolice Helsinek). Goście byli bardzo zainteresowani funkcjonowaniem systemu oświatowego w naszej gminie. Zwiedzili cały budynek szkoły – ich zaciekawienie wzbudziły pomieszczenia zaplecza, studio nagrań i aula. Ze zdziwieniem stwierdzili, że na korytarzu wiszą zdjęcia roczników absolwentów naszej szkoły – w Finlandii jest to zabronione.  Wymieniliśmy także doświadczenia na temat problemów z jakimi borykają się nasze środowiska.

podziekowanie ziemia pszczynska

Mamy nadzieję, że wizyta studyjna jaka miała miejsce 18 września 2023r. będzie zaczątkiem przyszłej współpracy.

A.Pilis

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach