EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W NASZEJ SZKOLE

Szczegóły

Dnia 5 października obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków. Jest to dzień ustanowiony przez Radę Europy (26 września), świętowany przez kraje członkowskie Unii Europejskiej. Jego celem jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową Europy oraz promowanie nauki języków obcych. 

W ramach jego obchodów klasa 7a przygotowała stoiska tematyczne na korytarzu oraz w auli. 
Uczniowie mieli okazję odwiedzać stoiska multimedialne prezentujące wybrane języki Europy, nauczyć się podstawowych zwrotów w języku migowym, spróbować swoich sił w nauce łamańców językowych, a także przejrzeć książki w kilku językach obcych. Na jednej z gazetek uczniowie i nauczyciele stworzyli “Wielki Językowy Autograf” wpisując swoje imiona w różnych językach.  
Rozstrzygnięto również konkurs na wykonanie flagi z pozdrowieniem w języku obcym. 

Wyniki konkursu: 

I miejsce – Karolina Złotkowska, Filip Cielanga
II miejsce – Tymoteusz Cielanga
III miejsce – Nina Kajzerek
Wyróżnienie - Maria Stuchlik

Gratulujemy! 

  • certyfikat
  • Odsłon: 34
  • edj-2023-001
  • Odsłon: 42
  • edj-2023-002
  • Odsłon: 41
  • edj-2023-003
  • Odsłon: 40

Włączając się w obchody Dnia Języków nasza szkoła dołączyła do grona szkół zamieszczonych w bazie Europejskiego Centrum Języków Nowożytnych. Pod poniższym linkiem można odnaleźć na mapie naszą szkołę, zagłosować na nasze wydarzenia, a także zobaczyć jak tegoroczne święto języków było obchodzone w innych europejskich szkołach.  

https://bit.ly/48QrBvm

Natalia Gaszczyk

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach