Dzień Edukacji Narodowej

Szczegóły
Dzień Edukacji Narodowej w tym roku szkolnym obchodziliśmy nieco wcześniej, bo w piątek 13 października. Był to dzień bardzo uroczysty dla całej naszej społeczności szkolnej.
O godzinie 8:55 na zaproszenie pierwszoklasistów, w auli szkolnej im. Zyty Kapel pojawili się uczniowie klas 2 i 3,  przedszkolaki z oddziału przedszkolnego w naszej szkole, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne oraz rodzice uczniów klas pierwszych. Pierwszoklasiści występowali w przedstawieniu artystycznym, które przygotowali wraz z wychowawczyniami: panią Aliną Majerek i panią Danutą Różalską-Muchą oraz starszymi koleżankami z klasy 5B - Julią Orszulik i Hanią Linkę. Po artystycznych zmaganiach nasze pierwszaki ślubowały uroczyście i z rąk Pana Dyrektora Andrzeja Pilisa przyjęły pasowanie na uczniów naszej szkoły.
Po tym wydarzeniu odbył się uroczysty apel z okazji Dnia Edukacji Narodowej w którym udział wzięli uczniowie klas 4-8, dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne, pracownicy administracji i obsługi oraz zaproszeni goście. W części artystycznej uczniowie występujący w skeczu próbowali wysłać wszystkich pracowników naszej szkoły na odpoczynek all inclusive, a następnie wraz z chórem szkolnym wykonali przygotowane piosenki i wręczyli miłe upominki dla wszystkich pracowników szkoły i zaproszonych gości. Za tą część świętowania odpowiedzialny był Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami panią Aliną Majerek i panią Anną Niemiec. 
W części oficjalnej apelu Dyrektor Szkoły wręczył zasłużonym nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi Nagrody Dyrektora. 
Każde ze spotkań zwieńczone było uroczystym poczęstunkiem przygotowanym przez Radę Rodziców.
Zapraszamy na krótką fotorelację: 
 
  • den-2023-001
  • Odsłon: 86
  • den-2023-002
  • Odsłon: 88
  • den-2023-003
  • Odsłon: 87
  • den-2023-004
  • Odsłon: 100
Alina Majerek 
   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach