Wycieczka klas VI w Góry Świętokrzyskie 2019
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 27 maj 2019 10:33
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 606
20-22 maja klasy szóste wybrały się w Góry Świętokrzyskie, aby podziwiać piękno tego regionu. Niestety pogoda trochę nie dopisała, ale i tak wszystkim się podobało.
Pierwszego dnia zwiedziliśmy muzeum Orła Białego w Skarżysku- Kamiennej, gdzie oglądaliśmy sprzęt wojskowy. Następnie wdrapaliśmy się na najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich – Łysicę oraz mogliśmy zobaczyć okazały pomnik przyrody „Dąb Bartek”. Po męczącym dniu zameldowaliśmy się w hotelu w Rudkach i mogliśmy skorzystać z dodatkowych atrakcji: basenu, boiska, siłowni i Sali gier.
Następnego dnia weszliśmy na Łysą Górę. Zwiedziliśmy klasztor na Świętym Krzyżu oraz muzeum przyrodnicze, gdzie dowiedzieliśmy się wielu ciekawych informacji o Świętokrzyskim Parku Narodowym. Odwiedziliśmy Osadę średniowieczną, aby zobaczyć jak żyli nasi przodkowie. Zwiedziliśmy także dworek Henryka Sienkiewicza w Oblęgorku.
Ostatniego dnia pobytu w górach byliśmy w Muzeum Starożytnego Hutnictwa oraz zwiedziliśmy Kielce.
Wycieczkę będziemy wszyscy mile wspominać, nawet deszczową pogodę.
Marta Holewik









