Rusza kolejna misja EarthKAM!
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: sobota, 20 styczeń 2018 15:00
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 792
Już od 20 do 28 lutego 2018 roku rusza 60 misja EarthKAM. Tym razem do udziału w projekcie zapraszam uczniów klas 3 gimnazjum. Zapisy trwają do piątku tj. do 26 stycznia 2018r.
EarthKAM w rozwinięciu oznacza Earth Kknowledge Acquired by Middle school students. Projekt polega na obserwowaniu i fotografowaniu powierzchni Ziemi za pomocą kamery umieszczonej na orbitalnej stacji ISS (International Space Station).
Podsumowanie działalności Klubu Młodego Odkrywcy w pierwszym semestrze 2017/2018 r
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: sobota, 20 styczeń 2018 14:55
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 766
W pierwszym semestrze zajęcia Klubu Młodego Odkrywcy skierowane były dla uczniów klas czwartych. Lekcje odbywały się w piątki o godz. 7.10 i pomimo tak wczesnej pory frekwencja zawsze dopisywała.
Gminny Turniej Tenisa Stołowego 2018
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 17 styczeń 2018 12:09
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 738
Ósmego stycznia bieżącego roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach sportowych, które odbyły się w SP 1 Pawłowice. Tym razem uczniowie próbowali swoich sił w Turnieju Tenisa Stołowego. Niestety mimo zaciętej walki i małej różnicy punktów tym razem nie udało zdobyć się pierwszego miejsca. Najważniejsza była jednak dobra zabawa i miła atmosfera, która tam panowała. Mamy nadzieję, że następnym razem będzie lepiej.
Reprezentanci naszej szkoły:
Dziewczęta (miejsce IV):
Dziadek Natalia, Herman Patrycja, Rebenstock Dominika
Chłopcy (miejsce II):
Lebioda Paweł, Petyniak Krzysztof
Patrycja Herman
Programy naszych uczniów zostaną uruchomione na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej!
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 05 styczeń 2018 16:42
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 1008

Radosław Gach i Stanisław Rogowski (GuysFromPL) oraz Tymoteusz Mertens i Witold Lazar (AngrySquirrels) wzięli udział w konkursie European Astro Pi – Misja Zero. Opiekunem misji była pani Anna Adamek.
Szycie dla WOŚP
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 03 styczeń 2018 07:46
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 1026
Już szósty rok z rzędu Pielgrzymowice grają dla WOŚP-u! To wspaniała tradycja, którą tworzą uczniowie, rodzice i ogólnie pojęta społeczność Pielgrzymowic. Zazwyczaj to właśnie uczniowie szyli maskotki i stworki licytowane później w Galerii Jastrzębie. Tym razem chcemy zaprosić do udziału w wielkim szyciu także ich rodziców (rodziny) oraz samych nauczycieli.
Miarkonewes 01.2018
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 02 styczeń 2018 08:21
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 899
ZOBACZ!!!
NOWE WYDANIE
SERWISU INFORMACYJNEGO
Koncert kolęd 2018
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: sobota, 30 grudzień 2017 10:45
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 645







