Wycieczka klasy 2a w ramach innowacji „Zawodowy GPS”
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 12 czerwiec 2026 07:18
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 32
11 czerwca uczniowie klasy 2a uczestniczyli w wycieczce zorganizowanej w ramach innowacji pedagogicznej „Zawodowy GPS”. Pierwszym punktem wyjazdu był wjazd ciuchcią na Równicę. Choć pogoda była nieco kapryśna i piękne widoki skrywała mgła, nie zabrakło dobrego humoru oraz chwili na zakup pamiątek.
Następnie udaliśmy się do Hotelu Diuna w Ustroniu, gdzie poznaliśmy zawody związane z branżą hotelarską. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, na czym polega praca recepcjonisty, menedżera hotelu, kucharza oraz innych osób dbających o funkcjonowanie obiektu. Była to cenna lekcja, dzięki której dzieci mogły lepiej poznać specyfikę różnych zawodów.
Dwudniowa wycieczka klas 7 w Pieniny
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 11 czerwiec 2026 10:15
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 64
W dniach 27–28 maja uczniowie klas siódmych uczestniczyli w dwudniowej wycieczce w Pieniny.
Pierwszego dnia odbyliśmy malowniczy spływ Dunajcem, podziwiając piękno pienińskiej przyrody. Następnie wyruszyliśmy na szlak przez Wąwóz Homole. Niestety, ze względu na nadciągającą burzę musieliśmy zawrócić w połowie trasy. Pomimo niesprzyjającej pogody udało nam się również odwiedzić Wąwóz Papieski.
Klasa w terenie – trzy lata pełne przygód i nauki zakończone sukcesem!
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 11 czerwiec 2026 07:08
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 39
Dobiegła końca nasza niezwykła przygoda z Ogólnopolskim Projektem Edukacyjnym „Klasa w terenie”. Uczniowie klas 3a i 3b uczestniczyli w projekcie nieprzerwanie przez trzy edycje – od klasy pierwszej aż do zakończenia klasy trzeciej. Był to czas pełen odkrywania świata, zdobywania nowych doświadczeń oraz nauki poprzez działanie i bezpośredni kontakt z otaczającą nas przyrodą.
Wycieczka klas ósmych do Warszawy
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 11 czerwiec 2026 06:44
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 61
1 czerwca, skoro świt, uczniowie klas ósmych wyruszylina trzydniową wycieczkę do Warszawy. Zwiedzanie stolicyrozpoczęli od wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego, które wywarło na wszystkich ogromne wrażenie dzięki nowoczesnej i poruszającej ekspozycji. Wizyta w muzeum stanowiła cenną lekcję historii i pozwoliła lepiej zrozumieć wydarzenia, które na trwałe wpisały się w dzieje Polski.W programie znalazła się także wizyta na Powązkach – miejscu pamięci wielu wybitnych Polaków orazPałac Kultury i Nauki, z którego tarasu można podziwiać panoramę Warszawy. Niezapomniane wrażenia wywarło metro warszawskie, którym uczniowie udali się do Centrum Nauki Kopernik, gdzie poprzez doświadczenia i interaktywne wystawy mogli odkrywać fascynujący świat nauki.
Egzamin na kartę rowerową
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 10 czerwiec 2026 11:55
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 52
Dziś uczniowie klas IV i V naszej szkoły przystąpili do praktycznego egzaminu na kartę rowerową. Egzamin poprzedzony był potwierdzeniem umiejętności teoretycznych z zakresu przepisów ruchu drogowego oraz znaków, z którego kandydaci na najmłodszych uczestników ruchu musieli uzyskać co najmniej 80% poprawnych odpowiedzi oraz uzyskaniem zaliczenia z pomocy przedlekarskiej.
Nauczyciele na scenie dla najmłodszych
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 08 czerwiec 2026 13:47
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 38
Choć Dzień Dziecka obchodziliśmy 1 czerwca, w naszej szkole świętowanie trwało nieco dłużej. Z tej okazji nauczyciele przygotowali dla uczniów klas I–III wyjątkową niespodziankę – przedstawienie pt. „Bojka o Czyrwōnym Hutliku”, zaprezentowane w gwarze śląskiej.
Spektakl dostarczył dzieciom wielu powodów do śmiechu i dobrej zabawy, a jednocześnie stał się okazją do poznawania bogactwa śląskiej tradycji oraz regionalnego języka. Wspólne spotkanie pokazało, że nauka i zabawa mogą tworzyć doskonały duet, a pielęgnowanie lokalnej kultury może być prawdziwą przygodą.
Alina Majerek
Festyn Rodzinny
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 08 czerwiec 2026 06:31
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 81
30 maja w naszej szkole odbył się Festyn Rodzinny zorganizowany przez Radę Rodziców we współpracy z Samorządem Uczniowskim oraz Gminnym Ośrodkiem Kultury. Choć pogoda nie dopisała, dzięki sprawnej organizacji wszystkie atrakcje zostały przeniesione do budynku szkoły, co nie przeszkodziło uczestnikom w doskonałej zabawie.
Jednym z najważniejszych punktów programu był przegląd talentów uczniowskich. Dzieci z wielką odwagą i zaangażowaniem prezentowały swoje umiejętności taneczne, akrobatyczne, wokalne, recytatorskie oraz muzyczne, wykonując utwory na różnych instrumentach. Każdy występ był wyjątkowy i spotkał się z gorącym aplauzem zgromadzonych gości.






