„Witajcie w naszej BAJCE!” – wycieczka czwartoklasistów

Szczegóły

W deszczowy poranek 17.05.2023r. uczniowie klas IV wybrali się na wycieczkę.

Pierwszym celem podróży było gliwickie Funzeum, czyli Muzeum Światła i Koloru. Barwneinstalacje artystyczno-edukacyjne stanowiły wspaniałą odskocznię od szarugi panującej za oknem oraz doskonałe tło do zrobienia zdjęć. Podczas zwiedzania animatorka opowiadała różne ciekawostki na temat koloru i światła, a także angażowała uczniów do wykonywania zadań. Wszyscy dobrze się bawili i z zadowolonymi minami udali się w dalszą podróż.

Kolejnym punktem harmonogramu był wspólny obiad w katowickiej restauracji, a następnie udanie się do Bajki Pana Kleksa. Tam, od Ostatniego Rezerwatu Przyrody, rozpoczęła się podróż po magicznej krainie niezwykłego nauczyciela akademii. Na zwiedzających czekało zadanie, odnalezienie trzech przedmiotów Ambrożego Kleksa skradzionych przez Beboka. Odwiedzając kolejne miejsca związane z lekturą uczniowie m.in..:leczylichore sprzęty, śpiewali, tańczyli, pokonywali tor przeszkód w Psim Raju, płynęli statkiem „Apolinary Baj”, lecieli w kosmos, rozwiązywali zadania interaktywne, mieli czas na wspólną zabawę, a przy okazji mogli również utrwalić treść książki omawianej na lekcjach języka polskiego i poznać jej kolejne części. Po wykonaniu zadania, odnalezieniu skradzionych przedmiotów, czwartoklasiści eksperymentowali razem z Adasiem Niezgódką. Następnie udali się do Podwodnego Świata Aby, żeby pomóc królowej w ocaleniu planety przed katastrofą ekologiczną.

Czas w Bajce upłynął bardzo szybko i w godzinach wieczornych wszyscy zmęczeni, ale z uśmiechami na twarzach, wrócili do domu.

Poniżej fotorelacja z wycieczki.

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach