„Jak przygoda to tylko w Warszawie, jak Warszawa to…” w czerwcu podczas szkolnej wycieczki!

Szczegóły

W dniach od 5do 7 czerwca 2023 r. 41 uczniów klas ósmych wraz z opiekunkami wzięło udział w trzydniowej wycieczce do Warszawy. W Katowicach do grupy dołączył pan przewodnik, który raczył uczestników wycieczki rozmaitymi opowieściami dotyczącymi nie tylko Warszawy, ale również miast i miejscowości, które mijaliśmy po drodze. Po kilkugodzinnej, komfortowej podróży autokarem dotarliśmy do celu. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od wizyty w Pałacu w Wilanowie. Tam, pod opieką pani przewodnik, mieliśmy okazję podziwiać piękne wnętrza pałacu, wybudowanego przez Jana III Sobieskiego i zastanowić się nad ich symboliką. Była to niezwykle interesująca i poszerzająca wiedzę, lekcja historii. Kolejnym punktem w programie naszej podróży był Pałac Kultury i Nauki, a właściwie taras widokowy, usytuowany na 30. piętrze tego wieżowca, skąd rozpościerał się wspaniały widok na panoramę miasta.

Następny dzień rozpoczęliśmy bardzo wcześnie, bo już o 7.20, po smacznym śniadaniu, udaliśmy się w kierunku Stadionu Narodowego, gdzie czekała na nas pani przewodnik. Z trybun, na których usiedliśmy, mieliśmy okazję zobaczyć płytę boiska, która była przygotowywana do nałożenia trawnika. Zwiedziliśmy szatnie reprezentacji Polski wraz z pomieszczeniami odnowy biologicznej, parking podziemny, salę pomeczowej konferencji prasowej oraz Mixed Zone, z której zawodnicy wychodzą na murawę boiska.

Po wizycie na stadionie pojechaliśmy do Centrum Nauki Kopernik, aby doświadczać, testować, próbować rozwiązywać zadania, badać i robić to wszystko, co sprawi, że będziemy inaczej patrzeć na otaczający nas świat i zachodzące w nim zjawiska.

Tego dnia mieliśmy jeszcze okazję zrobić zakupy w galerii Elektrownia Powiśle, a następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie mogliśmy podziwiać Pałac na Wodzie, Ogrody Królewskie oraz pomnik Chopina.

W ostatnim dniu naszego pobytu w stolicy zwiedziliśmy przepiękne wnętrza Zamku Królewskiego oraz Stare Miasto. Około godziny 14.00 żegnając Warszawę, wyruszyliśmy w kierunku Pielgrzymowic.

  • warszawa-8-klasy-2023_001
  • Odsłon: 127
  • warszawa-8-klasy-2023_002
  • Odsłon: 106
  • warszawa-8-klasy-2023_003
  • Odsłon: 110
  • warszawa-8-klasy-2023_004
  • Odsłon: 102

Barbara Bazgier-Woźny

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach