XIX Wiosenne Spotkanie z Folklorem

Szczegóły

„Nic nas tak nie cieszy, nic nas tak nie cieszy jak dzisiejsze spotkanie…” – zabrzmiała znowu w murach naszej szkoły tradycyjna przyśpiewka w wykonaniu zaproszonych gości i uczestników, w tym roku już XIX Wiosennego Spotkania z Folklorem, które odbyło się 6 czerwca 2024r.

A powodów, by się cieszyć było wiele. Przede wszystkim z wielką radością przywitaliśmy przybyłych do szkolnej auli gości, wśród których znaleźli się przedstawiciele zarządu powiatu, gminy oraz pielgrzymowickich stowarzyszeń i organizacji. Zaszczycił nas swoją obecnością również dyrektor czeskiej szkoły w Karwinie. Na widowni zasiedli również uczestnicy konkursu – uczniowie i nauczyciele ze szkoły w Rydułtowach, Warszowicach, Pielgrzymowicach oraz reprezentanci GOK w Pawłowicach.

 Za stołem jurorów zasiedli znawcy i miłośnicy folkloru Prof. Daniel Kadłubiec, Grzegorz Pakura i Agnieszka Kieloch, którzy oceniali uczestników w dwóch kategoriach konkursu: godka i pieśniczka. Po powitaniu wszystkich zebranych rozpoczęła się część konkursowa, w której  znalazło się 8 monologów wykonanych w gwarze śląskiej oraz 7 pieśni wykonanych solo, w duecie lub przez zespół wokalny.

Trudne zadanie wyłonienia zwycięzców zakończyło się takim oto werdyktem jury:

Kategoria „godka”:

I miejsce - Michał Sajdok – SP Pielgrzymowice, Hania Staniek – SP Pielgrzymowice,

II miejsce – Oliwia Smołka-  SP Rydułtowy

Wyróżnienia: Malwina Dziewirz – SP Warszowice, Justyna Godziek – SP Warszowice, Emilia Bednarczyk – SP Pielgrzymowice, Wojciech Gaszczyk – SP Pielgrzymowice, Natalia Otręba – SP Warszowice

Kategoria „pieśniczka”

I miejsce - Nikola Dziadek – SP Pielgrzymowice

II miejsce – Hanna Rączka – GOK Pawłowice; Hanna Rączka/Antoni Zdziebło GOK Pawłowice

Wyróżnienie: Zespół wokalny SP Rydułtowy;  Zespół wokalny SP Pielgrzymowice, Karol Szczypka SP Pielgrzymowice;  Zofia Łysek/Wiktoria Gaszczyk SP Pielgrzymowice

W drugiej części  spotkania wystąpili:  miejscowy Zespół Śpiewaczy „Pielgrzymowianie”, uczniowie czeskiej szkoły w Karwinie oraz pan profesor Daniel Kadłubiec. Ostatnim punktem części artystycznej był, tradycyjnie, występ naszych nauczycieli w przedstawieniu gwarowym „Łopowieści z Narnii. Lew, heksa i stary szrank”, w którym zaprezentowany został fragment lektury szkolnej.  Wszystkim uczestnikom, ich opiekunom, przybyłym gościom oraz wszystkim nauczycielom i pracownikom naszej szkoły zaangażowanym w przygotowanie i przeprowadzenie XIX Wiosennego Spotkania z Folklorem z całego serca DZIĘKUJEMY. Bez Was nie byłoby tego dnia.

Na XX Wiosenne Spotkanie z Folklorem zapraszamy już dzisiaj. Do zobaczenia za rok!

  • xix_wiosenne_spotkanie_z_folklorem_2024_001
  • Odsłon: 37
  • xix_wiosenne_spotkanie_z_folklorem_2024_002
  • Odsłon: 25
  • xix_wiosenne_spotkanie_z_folklorem_2024_003
  • Odsłon: 22
  • xix_wiosenne_spotkanie_z_folklorem_2024_004
  • Odsłon: 25

Celina Piwko

   
© Szkoła Podstawowa im. K. Miarki w Pielgrzymowicach