Projekt „Filcowe pomoce dydaktyczne” 2018
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 25 czerwiec 2018 16:11
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 1245
W tym roku szkolnym w ramach zajęć technicznych uczennice klas trzecich realizowały projekt „Filcowe pomoce dydaktyczne”. Projekt składał się z dwóch etapów:
- zaprojektowanie i wykonanie w grupach filcowych pomocy dydaktycznych
- wymyślenie i przetestowanie aktywności z wykorzystaniem uszytych pomocy dydaktycznych i przeprowadzenie lekcji dla uczniów klas pierwszych
Uczennice pracowały w grupach i stworzyły filcowy alfabet, grę filcową w kółko i krzyżyk, filcowe domino oraz filcowe pacynki palczatki. Do każdej z pomocy przygotowały również filcowe opakowania, aby dzieciaki wraz z nauczycielkami miały gdzie te pomoce przechowywać. Po wykonanej pracy wymyśliły i zaplanowały aktywności do każdej pomocy. Następnie przetestowały je w klasie na sobie. Finałem projektu było przeprowadzenie lekcji z pierwszakami według własnego pomysłu. Zajęcia odbyły się 4 czerwca, w poniedziałek i okazały się sukcesem. Mamy nadzieję, że filcowe pomoce będą wykorzystywane nie tylko przez pierwszaków, ale także przez uczniów klas pierwszych i drugich.
Więcej informacji na temat projektu a także zdjęcia można zdobyć wchodząc na bloga przedmiotowego:
https://handmade-pielgrzymowice.blogspot.com/search/label/pomoce%20dydaktyczne
Natomiast filmik z zajęć dla dzieciaków udostępniliśmy na fanpejdżu szkoły:
https://handmade-pielgrzymowice.blogspot.com/search/label/pomoce%20dydaktyczne






