Niedziela w amfiteatrze
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 08 wrzesień 2022 06:19
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 273
Spotkanie w amfiteatrze rozpoczęło się już o 14.30, gdy przy sali gimnastycznej „Megafrajda” ustawiła wielkie dmuchańce. Od 15 na scenie prezentował się Klawn Hary, który poza występem scenicznym częstował wszystkie obecne dzieci watą cukrową. Rada Rodziców ufundowała soczki – aby wata nie przesłodziła podniebienia.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023, otwarcie sceny z zadaszeniem i widownią oraz nadanie auli szkolnej imienia Zyty Kapel
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: sobota, 03 wrzesień 2022 10:50
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 367
Już czas rozpocząć nowy rok szkolny… Nie wiemy jeszcze jaki to będzie rok, ale jedno jest pewne: rozpoczął się wyjątkowo, bo nie w szkolnej auli, ale w nowym miejscu, czyli w szkolnej scenie z zadaszeniem i widownią.
O godzinie 9.00 miało miejsce spotkanie uczniów klas I-V, obecni byli również rodzice naszych pierwszoklasistów.
W drugiej części spotkania, o godz. 13.00, oprócz uczniów klas starszych, na widowni zasiedli wyjątkowi goście, których powitał dyrektor szkoły pan Andrzej Pilis.
Po powitaniu nastąpiło uroczyste i oficjalne otwarcie sceny z zadaszeniem i widownią. Poproszono wójta gminy Pawłowice pana Franciszka Dziendziela, przewodniczącego Rady Gminy Pana Damian Hermana oraz dyrektora naszej szkoły Pana Andrzeja Pilisa o symboliczne przecięcie wstęgi.
EuroWeek 2022
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: sobota, 03 wrzesień 2022 10:41
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 434
Grupa uczniów i uczennic z klas ósmych zakończyła wakacje jednocześnie rozpoczynając ostatni rok szkolny w dość nietypowy sposób. W dniach od 29.08 do 2.09 dwudziestoosobowa grupa pod opieką pana Tomasza Sroki i pani Marty Florkiewicz-Borkowskiej przebywała w malowniczej miejscowości Międzygórze na obozie lidersko-językowym EuroWeek. W trakcie pobytu uczniowie i uczennice uczestniczyli w zajęciach organizowanych przez wolontariuszy i wolontariuszki z takich krajów jak Peru, Włochy, Japonia, Meksyk, Wietnam, Turcja, Albania i Indonezja. Uczniowie integrowali się, śpiewali, tańczyli tańce regionalne z różnych stron świata, pracowali w grupach i parach, tworzyli lekarstwo, opracowali koncepcje marketingową według zasady 4P, prezentowali efekty swoich działań, grali w karty i gry planszowe, chodzili na spacery, pomagali sobie, wspierali się, grali w ludzkie kółko i krzyżyk, kalambury oraz wyścigi. No i co najważniejsze mieli ciągły kontakt z językiem angielskim, którym posługiwali się praktycznie w każdym momencie.
Rozpoczęcie roku szkolnego 2022-2023
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 26 sierpień 2022 15:26
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 251
Zebranie Rodziców klas pierwszych
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 22 sierpień 2022 11:05
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 188
Mimo wakacji, cały czas aktywnie!
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 22 sierpień 2022 15:14
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 295
Choć wakacje wszystkim kojarzą się ze słodkim rozleniwieniem i czasem spędzanym z dala od szkoły, niektórzy uczniowie postanowili „pójść pod prąd”- skorzystali z wakacyjnej oferty zaproponowanej przez naszą szkołę w Pielgrzymowicach. Dla chętnych uczniów zostały zorganizowane wycieczki turystyczno- krajoznawcze w formie wyjazdów rowerowych i pieszych wędrówek górskich. Dzięki zaangażowaniu nauczycieli, pana Łukasza Skrzyńskiego i pana Aleksandra Rudzkiego, którzy zmotywowali uczniów do aktywnego spędzania czasu wolnego i ruchu na świeżym powietrzu oraz pobudzili chęć odkrywania uroków naszego regionu, zostało zorganizowanych aż 10 różnych wycieczek, w których uczestniczyli nie tylko uczniowie naszej szkoły, ale również ich rodzice.
ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2021/2022
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 28 czerwiec 2022 09:45
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 521
W piątek 24 czerwca o godzinie 8.30 przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego Zosia Wiśniak powitała wszystkich, którzy spotkali się w auli szkolnej, by uroczyście zakończyć rok szkolny 2021/2022. Obecni byli najmłodsi uczniowie naszej szkoły (z klas I-V). Głos zabrała przewodnicząca Rady Rodziców Pani Jolanta Przewoźnik, gratulując wszystkim zdobytej w tym roku wiedzy, osiągniętych sukcesów i promocji do następnej klasy. Pojawiły się też życzenia pięknych wakacji. Następnie wychowawcy klas, Dyrektor Szkoły Pan Andrzej Pilis i Przewodnicząca Rady Rodziców wręczyli świadectwa i nagrody książkowe uczniom z klas IV i V, którzy uzyskując średnią ocen co najmniej 4,75 i wzorowe lub bardzo dobre zachowanie zasłużyli na wyróżnienie. Spotkanie zakończyło się przemówieniem Dyrektora Szkoły, który zwrócił uczniom szczególną uwagę na bezpieczeństwo w czasie wakacji.








