Dzień Rodziny
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: niedziela, 26 czerwiec 2022 16:07
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 284
Dzień Matki i Dzień Ojca to jedne z ważniejszych dni, traktowanych w polskich rodzinach w sposób szczególny. Najmłodsi uczniowie naszej szkoły, pod okiem wychowawczyń, organizują corocznie spotkanie scalające oba święta w jedno jako Dzień Rodziny. W tym roku dzień ten obchodzony był 14 czerwca. Rodzice i rodzeństwo pierwszaków zagościli w auli szkolnej, gdzie czekała na nich prawdziwa uczta duchowa przygotowana przez dzieci. W programie można było usłyszeć piękną recytację wierszy, pełnych miłości i wdzięczności oraz ekspresyjne wykonanie piosenek, podkreślających rangę rodziców.
Komers 2022
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: sobota, 25 czerwiec 2022 14:39
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 227
Podsumowanie Emotkowego Projektu
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: sobota, 25 czerwiec 2022 14:30
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 473
Podsumowanie kreatywnego projektu robotyczno - algorytmicznego w ramach programu Centrum Mistrzostwa Informatycznego
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 23 czerwiec 2022 06:12
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 392
Wielkimi krokami do zakończenia roku szkolnego… KOMERS i APELE PODSUMOWUJĄCE
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 23 czerwiec 2022 06:07
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 976
Na pewno wszystkim już towarzyszy atmosfera zbliżających się wakacji, jednak, zgodnie z wieloletnią tradycją, przed uroczystym zakończeniem roku szkolnego w naszej szkole mają miejsce ważne wydarzenia. Jednym z nich był KOMERS KLAS ÓSMYCH, który dzięki zaangażowaniu Rady Rodziców zgromadził w auli szkolnej tegorocznych absolwentów wraz z Dyrekcją Szkoły i wychowawcami klas
I-III i IV-VIII. Uczniowie spotkali się we wtorek 21 czerwca i mieli okazję, poprzez wspólną zabawę, jeszcze bardziej się zintegrować, choć czas rozstania już bliski…
II Kongres Młodzieżowej Rady Gminy
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 16 czerwiec 2022 08:16
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 391
9 czerwca 2022 roku odbył się II Kongres Młodzieżowej Rady Gminy, w którym udział wzięła delegacja z naszej szkoły, w składzie: Zofia Wiśniak, Maja Jochymek, Maja Bieniarz i Kamil Stańkusz, wszyscy uczęszczający do klas siódmych. Obrady odbyły się w Auli SP nr 1 w Pawłowicach. W trakcie spotkania młodzi radni i przedstawiciele szkolnych samorządów z całej naszej gminy mogli posłuchać wykładu o tematyce ekologicznej a następnie wykorzystać te oraz posiadane już informacje w pracy grupowej.
Uczestnicy dokonali w swoich grupach burzy mózgów na tematy związane z ekologią, takie jak segregacja odpadów, gospodarka wodą czy zarządzanie energią elektryczną, a następnie dokonali krótkich prezentacji swoich prac. Po każdej z prezentacji głos zabierał wójt Gminy Pawłowice, Franciszek Dziendziel i podawał przykłady, w jaki sposób nasza gmina stara się być ekologiczna. W międzyczasie uczniowie dokonali prezentacji swoich szkół - wszyscy postawili na prezentacje multimedialne lub filmy wideo, z których mogliśmy się dowiedzieć, co ciekawego działo się przez ostatni rok w każdej ze szkół. A poniżej możecie obejrzeć naszą prezentację. Miłego oglądania!
NOC W BIBLIOTECE
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 14 czerwiec 2022 07:08
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 354






