21 października – Dzień Patrona
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 24 październik 2022 07:35
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 345
Z okazji 197. rocznicy urodzin Karola Miarki – patrona naszej szkoły w piątek 21 października odbyły się dwie uroczyste akademie, w których wzięli udział wszyscy uczniowie i nauczyciele. O godz. 12.00 do szkolnej auli przybyli również zaproszeni goście: Wójt Gminy pan Franciszek Dziendziel, Dyrektor GZO pan Jan figura, Dyrektor Publicznego Przedszkola w Pielgrzymowicach pani Magdalena Stuchlik, Radny Gminy pan Henryk Opacki, Przewodnicząca Stowarzyszenia Karola Miarki pani Małgorzata Kiełkowska, Przewodnicząca KGW pani Brygida Baron oraz przedstawicielki Rady Rodziców – pani Ewa Orszulik i pani Aleksandra Garbocz. Miejsca honorowe zajęli również uczniowie nominowani do nagrody Karol 2022: Kacper Orszulik, Radosław Puzoń i Zofia Wiśniak. Po odśpiewaniu Roty, w początkowej części głos zabrał Dyrektor Szkoły pan Andrzej Pilis oraz Wójt Gminy Pawłowice, który następnie został poproszony o ogłoszenie werdyktu i wręczenie nagrody Karol 2022.
W tym roku nagrodę tę otrzymała Zofia Wiśniak.
Urodzinowy koncert – wieczornica zorganizowana przez Stowarzyszenie Kulturalno-Społeczne Karola Miarki
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 24 październik 2022 07:28
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 265
Z okazji 197. rocznicy urodzin Karola Miarki Stowarzyszenie Kulturalno – Społeczne zorganizowało koncert zatytułowany „Zaczarowany świat operetki i muzicalu”, który odbył się 23 października o godz. 17.00 w auli Szkoły Podstawowej im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach. Pani Małgorzata Kiełkowska – przewodnicząca stowarzyszenia powitała wszystkich zebranych.
Licznie zgromadzona w auli szkolnej widownia wysłuchała wiązanki utworów wokalnych w wykonaniu artystów: Moniki Biederman – Pers i Piotra Karzełka, znanych jako Duo Performance.
Kubusiowi detektywi
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 24 październik 2022 07:15
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 319
W sobotę, 15 października, obchodziliśmy urodziny Kubusia Puchatka. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała wielką akcję poszukiwawczą. Każdy z zainteresowanych mógł pobawić się w detektywa. „Kubusiowe przysmaki”, czyli kartoniki z rysunkiem słoiczka miodu oraz cytatem dotyczącym czytania, zostały pochowane w książkach. Uczniowie losowali karteczki, na których znajdowały się wskazówki dla młodych odkrywców. Szczęśliwi znalazcy stawali się właścicielami „Puchatkowego przysmaku”. Zabawa była podzielona na trzy grupy wiekowe. Brali w niej udział zarówno starsi, jak i młodsi uczniowie. Dzieci z klas I-III odnalazły każdy spośród przygotowanych dla nich garnuszków :).
Wiemy co zdrowe - szaszłyki owocowe
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: niedziela, 23 październik 2022 14:48
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 191
Samorząd Uczniowski ruszył z realizacją obietnic.
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: sobota, 22 październik 2022 11:37
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 253
Babia Góra zdobyta!
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: sobota, 22 październik 2022 11:31
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 265
Tym razem naszym celem była Babia Góra! Członkowie Koła Turystyczno – Rowerowego, musieli zmierzyć się z naprawdę ciężkim wyzwaniem! Żeby w ogóle dojechać do Lipnicy Wielkiej, skąd planowaliśmy „wspinaczkę”, musieliśmy spędzić w autobusie ponad trzy godziny! Wszyscy, gotowi i zwarci, odpowiednio wyposażeni w sprzęt i prowiant, wyruszyliśmy na szlak wschodnim zboczem góry. Pogoda była fantastyczna, świeciło słońce, można było cieszyć się pięknymi widokami. Nasz licencjonowany przewodnik, pan Daniel, prowadził nas na szczyt mocnym tempem. Z pewnością zawiedzeni byli członkowie naszej nieformalnej sekcji grzybiarzy i jagodowych „podjadaczy” – w Babiogórskim Parku Narodowym nie wolno niczego zrywać. Ale spokojnie, 30 października wybieramy się na Lubomir – będzie można uzupełnić zapasy.
Zaproszenie na koncert
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: czwartek, 20 październik 2022 10:24
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 195












