POPOŁUDNIOWE SPOTKANIE PRZY GRILLU UCZNIÓW KLASY II A
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 09 czerwiec 2021 08:30
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 232
7 czerwca 2021 r. uczniowie klasy II a spotkali się w godzinach popołudniowych na wspólnym grillowaniu w altance obok szkoły. W czasie spotkania oprócz pysznych kiełbasek i pieczonego chleba były wspólne zabawy na boisku oraz na placu zabaw. Był to bardzo miło spędzony czas i na pewno pozostanie na długo w pamięci uczniów.
Dziękuję rodzicom Jakuba Paliwody oraz Zosi Kramarskiej za pomoc i zorganizowanie spotkania.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmiku ze spotkania.
Wychowawczyni klasy II a Małgorzata Dziendziel
Przepis na najlepszy Dzień Dziecka?
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 08 czerwiec 2021 06:36
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 191
Klasa IIIa Dzień Dziecka obchodziła aż dwa dni. 31 maja razem klasą IIIb pojechała na wycieczkę do ośrodka H2O w Kiczycach gdzie spędziła cały dzień na zabawie klockami Lego. Były małe klocki, większe klocki i megaklocki Jenga. Uczniowie budowali zamki, smoki i ogromne zwierzaki. Ćwiczyli swoją wyobraźnię wymyślając historyjki do ułożonych wcześniej budowli, uczyli się współpracy w grupie i współzawodnictwa.
1 czerwca klasa IIIa tak jaki i inne klasy z naszej szkoły postanowiła skorzystać z ładnej pogody i wybrała się na spacer po Pielgrzymowicach. Trasa spaceru wiodła przez malownicze uliczki naszej miejscowości. Spacer dzieci zakończyły u państwa Cyran, gdzie czekała na nich pyszna pizza, soczki i ciasteczka. Były zjazdy na „tyrolce”, zabawy z piłką i skoki na trampolinie. Wspólne klasowe zdjęcie zakończyło ten wyczerpujący ale udany spacer.
Wycieczka i Dzień Dziecka klasy 6a
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 04 czerwiec 2021 11:00
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 184
31 maja klasa 6a wybrała się na wycieczkę do Ośrodka Młodzieżowego H20 w Kiczycach, w których uczestniczyła w zajęciach pt.” Wyścig z czasem”. Podczas wycieczki uczniowie zmierzyli się ze sobą w serii nietuzinkowych zadań, konkurencji i wyścigów gokartowych.
1 czerwca z okazji Dnia Dziecka, uczniowie klasy 6a uczestniczyli w pieszej wycieczce po okolicach Pielgrzymowic z małym przystankiem na poczęstunek.
Poniżej fotorelacja:
Dzień Rodziny
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 04 czerwiec 2021 10:53
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 193
“Najlepsza drużyna - to moja rodzina” - mówią słowa jednej z piosenek. Wieloletnią tradycją naszej szkoły jest Dzień Rodziny. Uczniowie klasy Ia oraz Ib wspólnie z wychowawczyniami przygotowały z tej okazji występy dla Rodziców w wersji online.
Na szczęście złagodzenie obostrzeń pozwoliło nam się spotkać i zorganizować Piknik Rodzinny u Państwa Penkala. Wspaniała zabawa, wspólna integracja i dobre towarzystwo, a do tego moc atrakcji: megabańki, strzelanie z łuku, malowanie kamieni i wiele innych - to wszystko czekało na dzieci. Zapraszamy do krótkiej fotorelacji.
Barbara Cielanga
DZIEŃ DZIECKA W KLASIE II A
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 04 czerwiec 2021 08:55
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 237
1 czerwca wybraliśmy się na pieszą wędrówkę do gospodarstwa agroturystycznego u pani Oli Penkali. W czasie wycieczki pokonaliśmy około 8 km podziwiając piękne widoki Pielgrzymowic. Gdy dotarliśmy do celu czekało na nas wiele atrakcji .Była świetna zabawa , rzeźby w piasku, gra w siatkówkę ,zjeżdżalnie , huśtawki .Był też pyszny poczęstunek oraz lody i napoje. Wróciliśmy do domów choć zmęczeni ,ale szczęśliwi i pełni wrażeń ,z nadzieją ,że powtórzymy jeszcze taką wycieczkę.
Dziękujemy pani Oli za miłe przyjęcie i gościnność.
UCZNIOWIE KLASY II A
ORAZ
WYCHOWAWCZYNI MAŁGORZATA DZIENDZIEL
Konkurs matematyczny Kangur 2021
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 04 czerwiec 2021 08:53
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 199
Konkurs matematyczny Kangur 2021 - TUTAJ
XVI Wiosenne Spotkanie z Folklorem
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 02 czerwiec 2021 10:23
- Sekretariat
- Odsłony: 3364
XVI Wiosenne Spotkanie z Folklorem – wyniki konkursu
Z dużą radością i satysfakcją pragniemy poinformować, że, mimo trudnego czasu pandemii, udało nam się zorganizować kolejne, XVI Wiosenne Spotkanie z Folklorem. Oczywiście, z powodu obowiązujących ciągle ograniczeń, wydarzenie to przyjęło formę zdalną, cieszy nas jednak fakt, że po ubiegłorocznej przerwie gwara i śpiew znowu wybrzmiały w murach naszej szkoły. Bardzo dziękujemy Szkole Podstawowej w Warszowicach, która włączyła się w tegoroczne spotkanie, przygotowując swoich uczniów do udziału w konkursie. Na razie uczestnikom w kategorii „godka” i „pieśniczka” przysłuchiwało się jury w składzie: Agnieszka Kieloch, Grzegorz Pakura i Celina Piwko. Obrady komisji odbyły się 2 czerwca, a werdykt jest następujący:
Kategoria „godka”:
I miejsce: Paulina Godziek – SP Warszowice
I miejsce: Natalia Otręba – SP Warszowice
II miejsce: Michał Sajdok – SP Pielgrzymowice
III miejsce: Malwina Dziewirz – SP Warszowice
Wyróżnienie: Krzysztof Cieśla, Matylda Holeksa – SP Pielgrzymowice
Kategoria „pieśniczka”:
I miejsce: Maria Skorupka – SP Pielgrzymowice
II miejsce: Natalia Dziadek – SP Pielgrzymowice
III miejsce: Zespół śpiewaczy z klasy IIA – SP Pielgrzymowice
Zespół śpiewaczy Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach
Wszyscy uczestnicy otrzymają dyplomy oraz nagrody rzeczowe, które zostaną wręczone podczas uroczystego apelu w środę 23 czerwca, natomiast nagrody dla uczniów szkoły w Warszowicach przekażemy w najbliższym czasie.
Części konkursowej towarzyszyły również dodatkowe działania. Tradycyjnie przedstawienie gwarowe przygotowali nauczyciele naszej szkoły. Tym razem opowiedzieli na scenie bajkę „Pinokio”.
Nie zawiódł również zespół śpiewaczy „Pielgrzymowianie”, udostępniając wiązankę śląskich piosenek.
Oczywiście nie chcemy, by z pracy tak wielu osób skorzystali tylko przesłuchujący uczniów członkowie jury, dlatego już wkrótce ukaże się nagranie prezentujące występy uczestników konkursu. Znajdzie się tam również przedstawienie gwarowe „Pinokio” oraz występ zespołu „Pielgrzymowianie”.
Już dzisiaj serdecznie zapraszamy do obejrzenia i wysłuchania filmowej relacji z XVI Wiosennego Spotkania z Folklorem.
Celina Piwko







