EKO-LABORATORIUM KAROLA
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 17 maj 2021 13:06
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 260
W niełatwym czasie pandemii nie zrezygnowano, na szczęście, z działań mających na celu polepszenie warunków pracy w szkole i stworzenie warunków do jeszcze lepszego i bardziej efektywnego przyswajania wiedzy. Ważnym celem dydaktycznym i wychowawczym szkoły jest realizacja zadań związanych z edukacją przyrodniczą, zdrowotną i szeroko rozumianą ochroną środowiska. Mając to na uwadze, nauczyciele Szkoły Podstawowej w Pielgrzymowicach: mgr Agnieszka Król, mgr Aleksandra Holewik, nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej oraz pracownicy administracji przygotowali dokumentacje do udziału w konkursie „Zielona pracownia”, organizowanym przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. To już siódma edycja tego konkursu i tym razem się udało! Po pozytywnym przejściu pierwszego etapu konkursu, został złożony wniosek o dofinansowanie zorganizowania i wyposażenia pracowni, która otrzymała nazwę „Eko - Laboratorium Karola”. Z wielką radością odebraliśmy informację, że Szkoła Podstawowa im. Karola Miarki w Pielgrzymowicach znalazła się na liście laureatów konkursu.
SPACER WIOSENNY
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 17 maj 2021 07:41
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 204
Na zajęciach edukacji zintegrowanej uczniowie klasy II a wybrali się na wiosenny spacer. Obserwowaliśmy kwitnące sady i rośliny na łąkach. Podziwialiśmy wiosenną przyrodę .
A oto zdjęcia z naszej wycieczki
Małgorzata Dziendziel
KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 17 maj 2021 07:37
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 228
Uczennice klasy II A Amelia Złotkowska, Klara Plinta oraz Matylda Holeksa wzięły udział w 24 edycji Gminnego Przeglądu Piosenki Dziecięcej. Każda z nich przygotowała dwie piosenki, które nagrano w szkole, a filmy zostały przesłany na konkurs. Wszystkie piosenki wykonano z wielkim zaangażowaniem. Uczestniczkom gratuluję pięknego wykonania ,a w szczególności Matyldzie, która zajęła w konkursie III miejsce.
Zapraszam do filmów prezentujących piosenki w wykonaniu uczennic klasy II a.
Małgorzata Dziendziel
WIOSENNE MALOWANIE W GRUPACH
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 17 maj 2021 07:32
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 208
Uczniowie klasy II a przygotowali pracę plastyczną przedstawiająca pejzaż wiosenny Jej wykonanie zajęło im prawie tydzień. Pracę wykonywali farbami plakatowymi w czterech grupach na dużych brystolach. Każda grupa malowała jedną część ,które następnie połączono w całość.
Zapraszamy na wirtualną wystawę.
Małgorzata Dziendziel
DZIEŃ Z JĘZYKIEM ANGIELSKIM
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 18 maj 2021 06:15
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 199
Uwaga! Terminy konkursów są przedłużone do środy 19 maja.
Zapraszamy wszystkich uczniów do zabawy. Szczegółowe informacje na plakacie. Poniżej zamieszczamy link do quizu wiedzy na temat krajów anglojęzycznych:
TELETURNIEJE CZYTELNICZE
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 07 maj 2021 16:00
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 354

Z okazji Tygodnia Bibliotek przygotowaliśmy dla Was kolejną fantastyczną zabawę – dwa teleturnieje czytelnicze. Jeden z nich przeznaczony jest dla młodszych uczniów – klasy I – III, drugi dla starszych – klasy IV – VIII. Mamy nadzieję, że podejmiecie wyzwanie i poradzicie sobie z zadaniami, jakie przygotowaliśmy. Poniżej zamieszczamy linki:
- klasy I – III: https://wordwall.net/play/15370/995/844
- klasy IV – VIII: https://quizizz.com/join?gc=62698538
GRAJ W BINGO, ZDOBYWAJ NAGRODY
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: wtorek, 04 maj 2021 06:43
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 364
Z okazji Tygodnia Bibliotek zapraszamy do nowej zabawy bibliotecznej. Tym razem wyzwaniem czytelniczym jest gra w bingo. Na uczestników czekają fantastyczne książki, wspaniałe nagrody oraz wyśmienita rozrywka. Szczegóły w bibliotece :)








