Wycieczka do Osin
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: poniedziałek, 31 maj 2021 06:44
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 197
28 maja klasy pierwsze wybrały się na wycieczkę do Żorskiego Centrum Regionalnego na zajęcia pt.: “Strachy, straszki i beboki w legendach śląskich”. Wyjazd dostarczył wszystkim oprócz wartości edukacyjnych dużo śmiechu, dobrej zabawy, a czasem chwil strachu. Na zakończenie każdy wykonał czarownicę oraz czarnego kota.
Zapraszamy do krótkiej fotorelacji z wyjazdu.
Barbara Cielanga
Z życzeniami z okazji Dnia Matki
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 28 maj 2021 13:11
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 195
aby uśmiech zawsze gościł na Waszych twarzach.
Życzymy w sercu dumy z tego jakimi jesteście
Życzymy mamom spełnienia marzeń!
26 maj - Dzień Matki
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 26 maj 2021 07:22
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 194
XIII Regionalny Konkurs „Malujemy z Natury”
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 21 maj 2021 07:30
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 210
W sobotę, 15 maja odbył się trzynasty już konkurs plastyczny, organizowany przez Gminny Ośrodek Kultury w Pawłowicach - „Malujemy z Natury”. Miło nam poinformować, że dziewczyny z klasy VIIIa znalazły się w gronie nagrodzonych!
Marta Holewik zajęła II miejsce, a Emilia Pastuszek zdobyła wyróżnienie! Zadaniem uczestników konkursu było namalowanie lub narysowanie kompozycji martwej natury, przygotowanej przez organizatorów. Zadanie nie było łatwe, ponieważ konkurs odbywał się zdalnie i wybraną kompozycję trzeba było odwzorowywać z ekranu komputera!
Dziewczynom serdecznie gratulujemy!
Aleksandra Holewik
KLASOWA WYCIECZKA DO PSZCZYNY
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: piątek, 21 maj 2021 07:21
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 244
20 maja 2021 roku uczniowie klasy II a uczestniczyli w wycieczce do Pszczyny, podczas której odkrywali tajemnice zamku uczestnicząc w warsztatach edukacyjnych. Dzieci jako tropiciele przygód podczas zwiedzania zamku rozwiązywali wspólnie zagadki dotyczące jego historii. W dalszej części wycieczki uczniowie udali się do Pokazowej Zagrody Żubrów, gdzie uczestniczyli w warsztatach ekologicznych „Tropem żubra”. Wycieczka była bardzo udana, dopisała nam piękna pogoda, dobry humor. Wyjazd do Pszczyny dostarczył wszystkim wielu wspaniałych wrażeń.
Małgorzata Dziendziel
Dziedziniec szkolny miejscem nauki i rozrywki
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 19 maj 2021 12:17
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 211
W marcu tego roku, na dziedzińcu szkolnym, którego przestrzeń wypełniała zieleń i krzewy ozdobne, rozpoczęły się prace budowlane mające na celu stworzenie miejsca nauki i rozrywki. W szybkim tempie pojawiały się kolejne elementy nowego placu zabaw, a także tablice edukacyjne o treści przyrodniczo-astronomicznej. Ich zaprojektowaniem zajęli się nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, biologii i fizyki. W efekcie końcowym szkoła w Pielgrzymowicach zyskała miejsce, w którym czas mogą spędzić przedszkolaki, uczniowie, ale także mieszkańcy Pielgrzymowic i okolic w każdym wieku. Dla najmłodszych przygotowano huśtawki, zjeżdżalnie i inne elementy do zabaw ruchowych. Teren placu zabaw wyposażony jest również w tablice, z których zaczerpnąć można informacji na temat zwierząt, ich tropów oraz odległości, jaką mogą pokonać podczas jednego skoku. W części edukacyjnej znajdziemy 12 tablic poszerzających wiedzę na temat roślin i zwierząt lokalnych, planet Układy Słonecznego, znajdziemy tam też ciekawostki na temat galaktyki, Księżyca, a jego fazy przedstawiono za pomocą granitowego schematu. Nie zabrakło również miejsc do odpoczynku. Czas można spędzić na wygodnych ławeczkach, słuchając śpiewu ptaków i podziwiając piękne rabaty kwiatowe, dopełniające wysoką wartość estetyczną szkolnego dziedzińca.
W trosce o bezpieczeństwo i ochronę obiektu przed niewłaściwym użytkowaniem, cały obszar jest monitorowany.
Władzom Gminy,
Radnym
oraz Jastrzębskiej Spółce Węglowej
dziękujemy
za pozytywne zaopiniowanie wniosków oraz zabezpieczenie środków finansowych umożliwiających realizację całego przedsięwzięcia, którego efekt jest pożytecznym elementem zarówno pod względem dydaktycznym, jak i estetycznym.
Zapraszamy do przekonania się o tym na własne oczy.
Celina Piwko
WYNIKI KONKURSÓW BIBLIOTECZNYCH
Szczegóły- Szczegóły
- Opublikowano: środa, 19 maj 2021 06:29
- Lucjan Lukaszczyk
- Odsłony: 220
Za nami Światowy Dzień Książki i Tydzień Bibliotek. Z tej okazji przygotowaliśmy dla uczniów wiele akcji oraz konkursów. Dziękujemy za wspólną zabawę. Poniżej publikujemy listę zwycięzców, a także zdjęcia najlepszych prac.















